Archive for category: Japońskie koncepty

Japońskie koncepty

W kategorii „Japońskie Koncepty” znajdziesz bogactwo filozofii, wartości i idei, które od wieków kształtują kulturę Japonii. Te unikalne pojęcia, zakorzenione w tradycji i historii, oferują głębokie zrozumienie życia, natury i relacji międzyludzkich. Poznaj ich znaczenie i odkryj, jak te starożytne mądrości mogą znaleźć zastosowanie we współczesnym świecie.


Podróż przez idee, które uczą akceptacji, harmonii, równowagi i prostoty. Dowiesz się, jak Japończycy znajdują piękno w niedoskonałościach, cenią przemijający charakter chwil i jak każdy z nas może odnaleźć swoje miejsce w wielkim planie życia. Zanurz się w świecie, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a każde pojęcie niesie ze sobą lekcje pełne inspiracji i refleksji.


31
05
2022

Kaizen ( かいぜん ) 改善 – Zmiana na lepsze

Od ostatniego posta minęło trochę czasu. Wykorzystałam tą przerwę, by się zatrzymać, odświeżyć myśli. Zastanowić się, jaki jest cel i co chcę osiągnąć przez te publikacje. Z całą pewnością chcę kontynuować. Kaizen to doskonalenie się i ciągła zmiana na lepsze. Zatrzymanie się i spojrzenie na rzeczyw...