Blog
31
05
2022

Kaizen ( かいぜん ) 改善 – Zmiana na lepsze

By ishi 0

Od ostatniego posta minęło trochę czasu. Wykorzystałam tą przerwę, by się zatrzymać, odświeżyć myśli. Zastanowić się, jaki jest cel i co chcę osiągnąć przez te publikacje. Z całą pewnością chcę kontynuować.

Kaizen to doskonalenie się i ciągła zmiana na lepsze. Zatrzymanie się i spojrzenie na rzeczywistość pozwala mi znaleźć lepsze rozwiązanie i skrócić czas między określeniem problemu i wdrożeniem jego rozwiązania. Podczas powtarzania utartych schematów jest mi wygodnie, czuję, że wszystko jest w porządku. W tym pozytywnym uczuciu i skupieniu na powtarzalnych, znanych schematach łatwo utracić swój cel. Rutynowe działanie bez wyraźnego celu wyczerpuje. Zadaję sobie ważne pytania: dlaczego ciężko pracuję, ćwiczę, uczę się?

Zatrzymaniu się towarzyszy strach i poczucie, że jestem leniwa. W biegu niezmiernie dużo rzeczy umyka i są takie, których po prostu nie da się zauważyć. Jeśli to co odkrywam i czas, jaki na to potrzebuję może przynieść pozytywne zmiany, to cały ten proces staje się potrzebny i wartościowy.

Comment
0

Leave a reply